Hakkımızda​​

Telsan Kerestecilik ve Ambalaj Sanayi 1989 yılında Yusuf Telek tarafından İzmirde kurulmuştur. Ağaç ambalaj imalatında teknolojiyi yakından takip ederek ilerleyen Telsan Kerestecilik ve Ambalaj Sanayi 2006 yılında tamamlanan yeni yerinde 1500 m2 kapalı 3500 m2 açık olmak üzere toplam 5000 m2 alanda hizmet vermektedir.

Yıllardır kerestecilik dalında, ahşap paletler ve ambalaj sandıklarında, kontrplaklı ambalaj malzemeleri üretiminde; kalite, teslimat, fiyat ve müşteri memnuniyeti kriterleriyle adını kanıtlayan Telsan Kerestecilik ve Ambalaj Sanayi, çeyrek asırdan fazla süredir müşterilerine hizmet vermenin onurunu yaşamaktadır.

Kalite Standartımız

ISPM 15, kalınlığı 6 mm den fazla olan gemi ile nakledilecek ahşap ambalaj malzemelerinin üretici tarafından işaretlenmesi için IPPC (Uluslararası Bitki Koruma Birliği) ile yapılan sözleşme esasına dayanır. Ahşap ambalaj malzemesinin ısıl işlemden geçirilerek iç ısının 56 C’de en az 30 dakika bekletilmesi o ahşabın zararlı mantar ve böceklerden temizlendiğini göstermektedir.

Vizyonumuz

Yenilikçiliğe, sorumluluğa önem vererek orman ürünleri ve ağaç sektöründe, uluslararası standartta en kaliteli, en verimli, en uygun, güvenilebilir ve sürdürülebilir bir model olmak.

Misyonumuz

ISPM 15 standardına uygun, kaliteli ve müşterilerimizin memnuniyetini birinci öncelik olarak görmeyi, müşteri taleplerine, teknik şartnamelere maksimum uyumu, hizmetlerimizi uzman ekibimizle yüksek kalitede sunarak ülkemizde ve uluslararası rekabette tercih edilen bir kurum olmak.